Поради батькам щодо безпечного Інтернету:
ü Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом.
ü Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями в Інтернеті.
ü Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не розголошували своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації.
ü Навчайте дітей не поширювати власні чи сімейні фотографії в Інтернеті.
ü Поясніть, що давати власні паролі не можна нікому, окрім батьків. Встановіть разом приватні налаштування у соціальних мережах, які використовує підліток.
ü Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися не тими, за кого себе видають.
ü Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті.
ü Навчіть дитину критично оцінювати інформацію, перевіряти надійність ресурсів.
ü Нагадуйте підлітку про те, щоб перед поширенням будь-якого матеріалу варто уявити, що все, що підліток хоче написати або надіслати, висить на великому білборді перед школою, який бачать усі. Якщо син чи донька не хоче, аби будь-хто міг це побачити, тоді не варто публікувати такі матеріали чи навіть надсилати його в особисті повідомлення.
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
«ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ
У ВІРТУАЛЬНОМУ СВІТІ»
1. Роз'ясніть дитині важливість захисту своєї та чужої конфіденційної інформації:
- не можна викладати в інтернет інформацію про сім'ю та її фінансові справи, адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані;
- нікому, крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращим друзям).
2. Навчіть дітей поводитися в інтернеті так само, як у реальному житті. У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.
3. Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого. Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.
4. Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей. Завжди потрібно з'ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі.
5. Звертатися за порадою – необхідно. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас.