Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЧИЇ ДІТИ СТАЛИ ЖЕРТВАМИ НАСИЛЬСТВА

Date: 3 березня о 14:55, Refreshed 4 березня о 21:28

Якщо  вашу дитину цькують у школі, це може бути дуже болючим досвідом як для неї,  так і для вашої родини. Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб підтримати свою дитину, якщо  її булять:Ніколи не пропонуйте дитині “не звертати уваги”, ігнорувати знущання.

-Не звинувачуйте свою дитину в тому, що її цькують. Не припускайте, що ваша дитина зробила щось, щоб спровокувати булінг.

-Дозвольте дитині розповісти про свій досвід булінгу.

-Співпереживайте своїй дитині. Скажіть йому або їй, що булінг — це неправильно, що ситуація, яка склалася – не його вина, і що ви раді, що він чи вона мала сміливість сказати вам про те, що відбувається.

-Навіть якщо ви не вважаєте, що  ваша дитина поводилася в ситуації булінгу правильно, не критикуйте його чи її. Дітям часто буває дуже важко визначити, як найкраще реагувати.

-Не заохочуйте фізичну помсту.

-Слідкуйте за своїми емоціями. Захисні інстинкти батьків збуджують сильні емоції. Хоча це важко, відступіть і обачно рушайте до наступних кроків.

-Негайно зверніться до вчителя, шкільного психолога чи директора у вашій школі та поділіться своїми занепокоєннями щодо знущань, які зазнала ваша дитина.

-Тісно співпрацюйте з педагогами та практичним психологом, щоб допомогти вирішити проблему.

-Заохочуйте дитину розвивати інтереси та захоплення, які допоможуть створити стійкість у складних ситуаціях, таких, як булінг.

-Заохочуйте дитину налагодити контакт з доброзичливими учнями в її  класі, або допоможіть дитині познайомитися з новими друзями поза школою.

-Навчіть стратегії безпеки дитини, наприклад, як шукати допомоги у дорослої людини.

-Переконайтесь, що у вашої дитини безпечне та любляче домашнє середовище.

-Якщо вам або вашій дитині потрібна додаткова допомога, зверніться за нею до шкільного психолога або психолога за межами школи.

Рекомендації батькам, як не допустити, щоб їхня дитина стала жертвою психологічного цькування у школі.

· Пам’ятайте: дитина не може впоратися з булінгом самостійно! Діти зазвичай не розповідають про насилля батькам, тому важливо навчитися розпізнавати ознаки булінгу.

· Щодня розмовляти з дитиною про її справи в школі. Це кілька хвилин на день про те, як і з ким дитина проводить час у школі, що відбувається дорогою додому тощо. За розмовою спостерігати за настроєм дитини. За можливості відвідувати дитину у школі, зустрічати її зі школи.

· Розвивати здорову звичку боротьби з хуліганством і нетерпимість до залякувань. Ваші діти повинні знати, що це ненормально залякувати чи стояти осторонь, коли ображають іншого. Навчити дитину просити про допомогу дорослих і не боятися розповідати про знущання. Пояснити, що вам (батькам) можна довіряти і ви допоможете у будь-якій ситуації.

· Навчити дитину правильно користуватися Інтернетом, соціальними мережами. Пояснити, що таке кібербезпека і як протистояти кіберзалякуванню. Установити ліміт часу роботи в мережі.

· Бути прикладом доброти і лідерства для своєї дитини. Кожного разу, коли ви говорите з іншою особою образливим тоном, ви вчите дитину знущанню. Важливо вчити дитину робити добро і проявляти співчуття. Це запорука хороших стосунків з однолітками.

· Якщо ваша дитина вже стала жертвою шкільного булінгу, за жодних умов не можна ігнорувати чи замовчувати виявлені факти жорстокої поведінки над дитиною. Рекомендовано повідомити в усній чи письмовій формі про насилля адміністрацію навчального закладу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.